Drużynowe ME Kazań 2016. Polacy z Maciejem Sarnackim brązowymi medalistami

Opublikowano: 2016-04-24

Ostatni dzień Mistrzostw Europy w judo przejdzie do historii polskiego judo. W rywalizacji Drużynowych Mistrzostw Europy obie polskie reprezentację stanęły na podium. Panie sprawiły prawdziwą sensację sięgając po złoto, panowie zdobyli brązowy medal, a w składzie biało-czerwonych był Maciej Sarnacki z olsztyńskiej Gwardii, który występował w kategorii +90 kg. w spotkaniu o medal Polacy pokonali Czechów.

W grupie biało-czerwoni odnieśli zwycięstwa: najpierw nad Ukraina (3:2), a potem bardzo cenne nad mocnym Azerbejdżanem (3:2). Wygrali więc grupę i awansowali do półfinału, gdzie trafili na Gruzinów. Tu nie mieliśmy szans (porażka 1:4), ale pozostała szansa zdobycia medalu w potyczce z Czechami . Udało się. Zwycięstwo 3:2 i mamy brąz.

Kolejność w DME

1 Gruzja , 2 Rosja , 3 Polska , 3 Azerbejdżan , 5 Czechy , 5 Francja , 7 Grecja , 7 Serbia

ME seniorów Kazań 2016 – Maciej Sarnacki nie sprostał Węgrowi.

W Kazaniu (Rosja) trwają Mistrzostwa Europy seniorów w judo. W reprezentacji Polski znalazł się najwyżej sklasyfikowany w rankingu (18 miejsce) Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) w kategorii + 100 kg. Olsztynianin ma zapewniony olimpijski start, ale mistrzostwa kontynentu to impreza prestiżowa i sama w sobie jest dużym wyzwaniem, a zdobyty medal to cenne trofeum. Tym razem jednak Maćka zabrakło w czołówce.