Eliminacje do olimpiady młodzieży (judo) 14.05.2016

Opublikowano: 2016-04-24

W  sobotę, 23 kwietnia odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo w kategorii wiekowej junior młodszy. Kwalifikacje do udziału w olimpiadzie wywalczyli  judocy naszego klubu Dondalski Piotr, Karkotka Michał, Sokół Jakub .

Blisko 150 zawodniczek i zawodników z 30 klubów z czterech województw: zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, walczyło  o prawo startu w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody zostały rozgrywane na trzech matach w Hali Sportowo - Widowiskowej przy ulicy Grunwaldzkiej w Elblągu.

Do startu w eliminacjach Trener Wacław Najmowicz zgłosił judoków:

Dondalski Piotr kat. wag.  81 kg, Karkotka Michał kat. wag. 81 kg, Sobieraj Maciej kat. wag. 81, Przybyłowicz Bartosz kat. wag. 73 kg, Przybyłowicz Szymon kat. wag. 66 kg, Hanowska Anna kat. wag. 57 kg, Sokół Jakub kat. wag. 55 kg, Zubalski Mateusz kat. wag. 55 kg.

Dondalski Piotr,  Karkotka Michał,  Sokół Jakub uzyskali prawo startu w olimpiadzie zdobywając brązowe medale. Dzielnie walczyli pozostali zawodnicy,  jednak kontuzja Przybyłowicza Szymona  i Hanowskiej Anny  wykluczyła ich z dalszych walk . Sobieraj Maciek wygrał pierwszą walkę jednak nie poradził sobie w następnej i przegrał o klasyfikację rezerwową do udziału w olimpiadzie.