Prezydent wręczył sportowe stypendia 12.04.2016

Prezydent wręczył sportowe stypendia 12.04.2016
Opublikowano: 2016-04-14

Uroczysta gala z udziałem niemal setki olsztyńskich sportowców odbyła się w poniedziałek (11 kwietnia) w ratuszu. Prezydent Olsztyna uhonorował najlepszych zawodników i szkoleniowców.

Szanse na stypendia mają przedstawiciele olimpijskich dyscyplin i konkurencji, paraolimpijczycy i startujący w olimpiadzie głuchych. Warunkiem uzyskania wsparcia z budżetu Olsztyna są dobre wyniki osiągane na arenach krajowych i międzynarodowych, reprezentowanie klubów ze stolicy regionu oraz zamieszkanie w naszym mieście.

- Ta gala jest podsumowaniem poprzedniego roku, a jednocześnie zapowiedzią potencjalnych sukcesów naszych sportowców - mówił podczas uroczystości prezydent Piotr Grzymowicz. - Patrząc na dobre wyniki, zwłaszcza w niższych klasach i grupach wiekowych, trzeba uznać, że o sukcesy olsztyńskiego sportu powinniśmy być spokojni. Aby łatwiej było je osiągnąć przyznaliśmy stypendia sportowe, które dzisiaj będę miał przyjemność wręczyć. Bez stymulowania rozwoju sportu, także tego finansowego, osiąganie dobrych wyników nie byłoby możliwe.

W tym roku stypendia zostały przyznane łącznie 81 zawodnikom. 25 z nich to przedstawiciele spotów zespołowych - siatkarze, szczypiorniści, koszykarki i piłkarki nożne. Pozostali reprezentują dyscypliny indywidualne oraz startują w paraolimpiadzie lub igrzyskach głuchych. Wyróżnionych zostało dwoje trenerów.

Łącznie do sportowców trafi ponad 370 tys. złotych. Zawodnicy gier drużynowych będą dostawać wsparcie od marca do czerwca, indywidualnych - do listopada.

Nagrody i stypendia przyznane przez Prezydenta Olsztyna Pana Piotra Grzymowicza otrzymało czworo naszych zawodników, medalistów Mistrzostw Polski:
- Maciej Sarnacki (judo)
- Kacper Witkowski (judo)
- Bartosz Sawiniec (judo)
- Kamil Kowalewicz (strzelectwo sportowe)


Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom.

ZARZĄD TS GWARDIA OLSZTYN

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie