XIV Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Bałtyku 2015

XIV Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Bałtyku 2015
Opublikowano: 2015-11-16

W Gdyni odbył się w miniony weekend (14/15 listopada) XIV Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Bałtyku. To duża impreza z udziałem wielu czołowych klubów z kraju, a także gości zagranicznych. Z takiej konfrontacji chętnie skorzystali również młodzi reprezentanci sekcji judo naszego klubu. Startowali w grupie wiekowej U 12  (dzieci)  Gabriela Czyżewska,  Joanna Grudzińska, Kolos Jakub,   oraz  w grupie  U 17 (Junior Młodszy)  judocy  Piotr Dondalski i Michał Karkotka.  Zobacz wyniki

 

W grupie U12 Trener prowadzący Andrzej Grudziński

Gabriela Czyżewska kat. wag. -42 kg. i Joanna Grudzińska kat wag +46 kg. które dzielnie walczyły pierwszego dnia zawodów wywalczyły srebrne medale zajmując drugie miejsca w swoich kategoriach wagowych . Kolos Jakub kat.wag.-33 kg  przegrał pierwszy pojedynek po zaciętej walce z zawodnikiem Rosji i odpadł z turnieju zaliczając udział i doświadczenie.   

W grupie  U17  Trener prowadzący Wacław Najmowicz

Wspaniale spisał się Michał Karkotka kat. wag -81 kg który po bardzo ciężkim i wyrównanym pojedynku z Szaniawskim Bartoszem (TS Judo Gryf Słupsk) wygrał w ostatniej sekundzie pojedynku i zdobył brązowy medal.

Piotr Dondalski wygrał pierwszy pojedynek,  jednak do drugiej walki niefortunnie wylosował  zwycięzcę kategorii wagowej Zajączkowskiego Łukasza (UKS Targówek Warszawa), który w bieżącym sezonie nie przegrał żadnej walki. Piotr walkę przegrał zajmując ostatecznie siódme miejsce w swojej kat. wag. -81 kg.

mężczyźni, waga: 81kg - 12 zawodników

Miejsce

Imię i nazwisko

Klub

1.

ZAJĄCZKOWSKI Łukasz

UKS Targówek Warszawa

2.

Kozak Jakub

Klub Judo DRAKO Warszawa

3.

Karkotka Michał

TS "Gwardia" Olsztyn Olsztyn

3.

Stanuszek Konrad

T.S.MOSiR Bochnia

5.

Juszczak Paweł

UKS 10 Bydgoszcz

5.

Szaniawski Bartosz

TS Judo Gryf Słupsk

7.

Dondalski Piotr

TS "Gwardia" Olsztyn Olsztyn

7.

Kapusta Paweł

UKS De La Salle Gdańsk

Gratulujemy  zawodnikom I Trenerom

Za zarząd Stanisław Antczak

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie