Medale i rekordy gwardzistów w Baltic Cup Łeba 2015

Medale i rekordy gwardzistów w Baltic Cup Łeba 2015
Opublikowano: 2015-11-09

Od 5 do 8 listopada w Łebie rozegrano Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne "Baltic Cup" strzelectwie sportowym, w których uczestniczyło pięć państw (Rosja, Łotwa, Litwa, Szwecja oraz Polska). Startowali w nich reprezentanci TS Gwardia Olsztyn - Maciej Kowalewicz w konkurencji KPN 60 (juniorów), Weronika Warych w PPN 30 (młodziczek) oraz Jakub Surtel w PPN 30 (młodzików).

Maciek wynikiem 599,5 pkt. w pierwszym dniu strzelań zajął 9 miejsce, co niestety nie dało kwalifikacji do finału, ale nazajutrz osiągając 600,3 uplasował się na 7 pozycji i awansował do decydującej rozgrywki gdzie utrzymał lokatę z fazy zasadniczej. To bardzo dobry rezultat, biorąc pod uwagę fakt, że startował w wyższej kategorii wiekowej (junior) - Maciek jest jeszcze juniorem młodszym.

Jakub Surtel w pierwszym dniu zajął 23 miejsce - 244 pkt., za to w drugim ustanawiając swój rekord życiowy był również 23 ale z wynikiem 252 pkt. Zawodnik trenuje dopiero od pięciu miesięcy i jego postępy są imponujące.

Weronika Warych w konkurencji Pistolet Pneumatyczny 30 strzałów od razu poprawiła REKORD POLSKI z 273 pkt. na 278 pkt. zajmując pierwsze miejsce. Następnego dnia była druga (274 pkt.), przegrywając tylko z Łotyszką ,która uzyskała .2 pkt. więcej.

Trener Bogdan Kowalewicz może czuć pełną satysfakcję z dokonań Weroniki, także Maćka, który przypomnijmy niedawno zdobył złoty medal w MP Juniorów Młodszych. Zawodnicy cały czas potwierdzają wysoką klasę, mimo że ciągle borykają się z kłopotami: lokalowymi - - strzelnicą, własnej nie posiadają, muszą wynajmować od LOK-u oraz sprzętowymi (broń, amunicja, ubiory, które są niezbędne do uprawiania tego sportu).

Ustanawiają rekordy, zdobywają medale i oczekują wsparcia zarówno od władz miasta jak i województwa. Strzelectwo na Warmii i Mazurach ma piękne tradycje, a rozwijające się talenty do nich nawiązują. To są przecież potencjalni olimpijczycy... Inni tylko czekają by ich przechwycić i mieć w swoich klubach. Są przecież gwarantem zdobywania medali w prestiżowych imprezach. Na szczęście rodzice są na tyle rozsądni, że dbają też o edukację swych pociech i chcą czuwać nad tym tu w Olsztynie. Ale do czasu, bo jak widzi się wokół obojętność...

 

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie