Grand Slam Abu Dhabi 2015

Grand Slam Abu Dhabi 2015
Opublikowano: 2015-11-02

Grand Slam Abu Dhabi 1.11.2015 – Maciej Sarnacki piąty

W Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) zakończył się w niedzielę (1 listopada) turniej z cyklu Grand Slam,   w którym wystąpił judoka Maciej Sarnacki z Gwardii Olsztyn. W jego kategorii wagowej (+100 kg) zgłosiło się aż 31 zawodników. Olsztynianin zajął piąte miejsce, zapisując kolejne 100 punktów do rankingu.

 

Maciek  zaczął bardzo dobrze, zwyciężając w pierwszej walce Ushangi KOKAURI (Azerbejdżan) już w 28 sekundzie. W kolejnym pojedynku spotkał się z bardzo groźnym i silnym fizycznie Temuulenem BATTULGA (Mongolia). To rywal bardzo niewygodny, ale Maciej Sarnacki poradził sobie, zwyciężając przez przewagę techniczną.

W pojedynku ćwierćfinałowy z Levani MATIASHWILIM (Gruzja)  w pierwszym starciu Maciej Sarnacki doznał urazu w efekcie nie podjął walki i przegrał karami przez dyskwalifikację (4 kary).

W pierwszym pojedynku repasażowym miał spotkać się z Mariusem PASKEVICIUSEM (Litwa) jednak przeciwnik w poprzedniej walce z Koreańczykiem Kimem także doznał kontuzji i nie wyszedł na matę. Dało to awans Maćkowi na 5. miejsce. Niestety z walki o brązowy medal zrezygnował nie chcąc pogłębiać swojego urazu . W ciągu najbliższego miesiąca ma w planach jeszcze dwa ważne starty w kwalifikacjach olimpijskich (Grand Prix w Chinach i Korei).

W Abu Dhabi Maciej Sarnacki zdobył kolejne 100 punktów i przesunie w rankingu olimpijskim o kilka miejsc w okolice 10-12 pozycji.

Jako ciekawostkę można odnotować fakt że cały turniej Grand Slam Abu Dhabi 2015 zwyciężył w kategorii wagowej +100 kg Koreańczyk Sung-Min KIM, z którym wiosną Maciej Sarnacki wygrał przed czasem przez rzut podczas walki finałowej w Otwartym Pucharze Europy w Warszawie.

Kategoria + 100 kk

Sarnacki Maciej (Polska, Gwardia Olsztyn)

- KOKAURI Ushangi (Azerbejdżan) – zwycięstwo Ippon

- BATTULGA Temuulen (Mongolia) – zwycięstwo Ippon

- MATIASHVILI Levani (Gruzja) – porażka (dyskwalifikacja)

- PASKEVICIUS Marius (Litwa) – zwycięstwo (walkower)

- BREITBARTH Andre (Niemcy ) – porażka (walkower)

Kolejność

1. KIM, Sung-Min Korea

2. KHAMMO, Iakiv Ukraina

3. BREITBARTH, Andre Niemcy

3. JABALLAH, Faicel Tunezja

5. MATIASHVILI, Levani Gruzja

5. SARNACKI, Maciej Polska

7. ALLERSTORFER, Daniel Austria

 

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie