OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI PFS GWARDIA MŁODZIKÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH W JUDO

Opublikowano: 2015-09-06

W dniu 5.09.2015 odbyły się Puchar Polski Juniorów Sochaczew 2015, oraz w Bydgoszczy Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski PFS ''Gwardia'' Młodzików i Juniorów Młodszych w Judo. Brtek Sawiniec, Zdrada Monika , Przybyłowicz Bartek ,Dondalski Piotr ,Karkotka Michał  wracają z medalami.

W mistrzostwach startowało ponad 140 zawodników z Niemiec, Estonii, Białorusi, oraz  16 klubów z Polski.  Turniej rozgrywany był na wysokim poziomie z udziałem bardzo silnych ekip zagranicznych i krajowych.

Trener Wacław Najmowicz do udziału w zawodach z KS Gwardii Olsztyn wytypował  troje młodzików, oraz trzech juniorów mł.

Młodzicy:

Zdrada Monika  -  złoty medal kat. wag. 63 kg (8-zaw. w kat. wag.) Wszystkie walki wygrane przed czasem w bardzo dobrym stylu. W jednej z walk pokonała medalistkę Pucharu Europy.

Przybyłowicz Bartek  -  złoty medal kat. wag. 66 kg (6-ciu zaw. w kat. wag.) Wszystkie walki wygrane przed czasem.

Zdrada Grzegorz – udział. kat. wag. 50 kg (10-ciu zaw. w kat. wag.) Grzegorz przegrał pierwszą walkę i odpadł z turnieju.

Juniorzy Mł.

Dondalski Piotr  -  brązowy medal  kat. wag. 81 kg (9-zaw. w kat. wag.) Piotr w walce o wejście do finału przegrał walkę z reprezentantem Estonii pozostałe walki wygrał w bardzo dobrym stylu.

Karkotka Michał  -  brązowy medal   kat. wag. 81 kg (9-zaw. w kat. wag.) Michał przegrał walkę o wejście do finału pozostałe walki wygrał przed czasem.

Przybyłowicz Szymon  - udział  kat. wag. 66 kg (6-zaw. w kat. wag.) Szymon pomimo waleczności przegrał dwie walki i odpadł z turnieju.

W Sochaczewie odbył się w sobotę (5 września) pierwszy po wakacjach turniej judo juniorów i juniorek o Puchar Polski. Frekwencja nie była nadzwyczajna, ale zawodnicy dopiero „wchodzą” w sezon. Z 4-osobowej ekipy z województwa warmińsko-mazurskiego najlepiej spisał się Bartosz Sawiniec (+100 kg). Zawodnik TS Gwardia Olsztyn przegrał pierwszą walkę, potem odniósł komplet zwycięstw i zdobył brązowy medal.

Wakacyjne zgrupowania sportowe przełożyły się na wyniki  zawodników  uczestniczących mistrzostwach.  Gratulujemy zawodnikom i trenerom sukcesu. Aktywna praca szkoleniowa jak i treningowa została nagrodzona medalami.