Zgrupowania sportowe lato 2015 zawodników TS Gwardia

Zgrupowania sportowe lato 2015 zawodników TS Gwardia
Opublikowano: 2015-08-15

Zakończyliśmy zgrupowania przygotowujące do drugiej części sezonu - "Lato 2015".
Nasi zawodnicy uczestniczyli w trzech akcjach szkoleniowych: . Jakubowo w dniach 07-14 lipca, Zakopane 19-26 lipca, Bęsia od  2 sierpnia.1. W Jakubowie w dniach 07-14 lipca odbyło się zgrupowanie najmłodszej grupy - dzieci. Zajęcia odbywały się na macie, w terenie (gry zespołowe) i na wodzie (kajaki). Dla części zawodników obóz zakończył się egzaminem na wyższe stopnie KYU:
- Igor Dublanka (uzyskał VI Kyu)
- Mikołaj Chodań (uzyskał V kyu)
- Joanna Grudzińska (uzyskała V kyu)
- Jakub Kolos (uzyskał V kyu)
Zgrupowanie prowadził trener Andrzej Grudziński korzystając z pomocy rodziców w roli wolontariuszy - Panowie: Adam Karkotka, Zbigniew Mozol, Dariusz Strauss i Marek Chodań. Bardzo dziękujemy wolontariuszom.

2. Kilka dni później (19-26 lipca) część uczestników obozu w Jakubowie, wraz ze starszymi kolegami i koleżankami pojechali do Zakopanego pracować nad wytrzymałością. Młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy uczestniczyli w zgrupowaniu w ramach Kadry Województwa. Tym razem nie było zajęć technicznych na macie. Treningi odbywały się głównie w górach (Tatrzański Park Narodowy). Trenerzy starali się stopniować obciążenia dlatego na pierwszy rzut "poszedł" Nosal, który najlepsi zawodnicy zdobyli w
niecałe pół godziny. Później było już trochę trudniej. Weszliśmy na "monotonną" Gubałówkę a następnie na Giewont. Ten ostatni wymagał zdecydowanie więcej wysiłku. Była to wyprawa na pół dnia. Chociaż nasi najlepsi zawodnicy poradzili sobie wbiegając na Giewont w niecałe dwie godziny.
Ostatniego dnia wszyscy zaliczyli wejście na Kasprowy Wierch. Tutaj podobnie jak z Giewontem część osób potrzebowała niewiele ponad dwie godziny ale większość trochę więcej czasu. Najbardziej pocieszająca jest postawa najmłodszych zawodników dla których wszystkie wejścia były naprawdę wyczynem.
Odwiedziliśmy także COS Zakopane i skocznię narciarską - Wielką Krokiew. Widok z góry skoczni jest niepowtarzalny. Był także czas na odnowę biologiczną i pobyt w Aqua Parku gdzie skorzystaliśmy ze źródeł geotermalnych.
Zgrupowanie poprowadzili trenerzy: Andrzej Grudziński (Gwardia Olsztyn) i Zbigniew Wołoszyn (Tomita Elbląg) korzystając z pomocy rodziców - wolontariuszy: Agaty Karkotki, Dariusza Straussa, Jerzego Kolosa, Magdy i Marka Chodaniów, za co bardzo im dziękujemy.
Zadanie było dofinansowane przez Warmińsko - Mazurski Urząd Marszałkowski i Ministerstwo Sportu (za pośrednictwem Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu).

3. Pierwszą połowę sierpnia poświęciliśmy już głównie na treningi techniczne na macie. W zgrupowaniu szkoleniowym w Bęsi uczestniczyło niemal 200 zawodników z Polski (Olsztyn, Ełk, Szczytno, Elbląg, Opole, Kraków, Bochnia, itd.), Czech (Banik Ostrawa), Rosji (Kaliningrad) i Białorusi (Grodno). Trenerzy przyjęli koncepcję aby zawodnicy stoczyli jak najwięcej walk. Dlatego co drugi dzień odbywały się walki szkoleniowe "randori". Wysoka temperatura w sali (niemal 40 stopni) nie sprzyjała trenującym ale nie wpłynęła na jakość pracy i zaangażowanie zawodników. Doskonałym uzupełnieniem były treningi techniczne na macie prowadzone na przemian przez trenerów z poszczególnych klubów: Wacława Najmowicza (Gwardia Olsztyn), Krzysztofa Sosnowskiego (Żak Ełk), Edwarda Faciejewa (AZS Opole), Władimira Yarmoluka (Kaliningrad), Witalija Szuszulichina (Grodno) i Duszana (Banik Ostrava).
Uzupełnieniem treningów na macie były mecze piłki nożnej i zajęcia na wodzie (kajaki, piłka wodna). Zgrupowanie tradycyjnie zakończono udziałem w triathlonie (pływanie, kajaki, bieg). Z naszego klubu najlepszy wynik osiągnął Piotr Krajewski (około 36 min.) Uczestnicy obozu otrzymali pamiątkowe koszulki z logo województwa warmińsko - mazurskiego i napisem " Letnia Szkoła Judo". Dodatkową atrakcją było tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne, pamiątkowe certyfikaty wykonane przez Pana Stanisława Antczaka, za co składamy podziękowania. Również podziękowania należą się Panom: Robertowi Karkotce i Zbigniewowi Mozolowi za organizację przewozu maty na obóz do Bęsi i z powrotem.
Zadanie było dofinansowane z Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta w Olsztynie a także środków własnych.  
Pobyt części zawodników w ramach Kadry Województwa został dofinansowany przez Warmińsko - Mazurską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu.

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie