Międzynarodowy turniej dzieci, młodzików i juniorów młodszych Tegel Cup 2015

Międzynarodowy turniej dzieci, młodzików i juniorów młodszych Tegel Cup 2015
Opublikowano: 2015-05-10

Złote medale z Berlina przywieżli do Olsztyna niezawodni judocy Gwardii  Gabriela Czyżewska, Monika Zdrada, Grzegorz Zdrada, Bartosz Sawiniec

 

W sobotę i niedzielę (9-10 maja) w Berlinie odbył się międzynarodowy turniej dla dzieci, młodzików i juniorów młodszych pod nazwą "Tegel Cup 2015". Udział wzięło 371 zawodników i zawodniczek z 40 klubów z Czech, Polski i Niemiec, w tym 28 osobowa reprezentacja z Warmii i Mazur z klubów: Gwardia Olsztyn, Truso Elbląg, Gwardia Szczytno i Katana Szczytno

W sobotę walczyły młodsze grupy chłopców i starsze dziewczęta, natomiast w niedzielę starsze grupy chłopców i młodszych dziewcząt. Nasza reprezentacja wypadła dość okazale bowiem zdobyliśmy 7 złotych medali, 6 srebrnych i 3 brązowe (łącznie 16). Liczba medali nie świadczy o tym że było o nie bardzo łatwo. Nasi zawodnicy stoczyli wiele ciężkich walk, niektóre pojedynki były bardzo interesujące, zacięte i stały na wysokim poziomie. Konfrontacja z zawodnikami z Niemiec i Czech wypadła dla nas bardzo korzystnie. Trzeba jednak przyznać że w niektórych walkach, szczególnie wyrównanych, sędziowie zdecydowanie pomagali gospodarzom. Na szczęście takich przypadków nie było dużo.

Organizatorzy zastosowali specyficzny podział na kategorie wagowe według zasady że podana była waga najcięższego zawodnika. Stąd te nietypowe kategorie wagowe, u nas niespotykane.

Choć był to turniej towarzyski to zdobyte doświadczenie będzie z pewnością procentować w turniejach rangi mistrzowskiej. Najbliższy turniej - eliminacje regionalne do OOM (mistrzostwa Polski juniorów młodszych) odbędzie się już w tę sobotę (16 maja) w Jezierzycach koło Słupska.

Korzystając z pobytu w Berlinie, trenerzy skorzystali z okazji aby pokazać uczestnikom wyjazdu stolicę Niemiec. Warto było zrobić pamiątkowe zdjęcie przy bramie Brandenburskiej, Bundestagu czy innych zabytkach. Tego dnia w Berlinie było bardzo dużo turystów bowiem akurat na czas pobytu naszych zawodników przypadała 70 rocznica zakończenia II wojny światowej, właśnie w Berlinie przy Bramie Brandenburskiej. Oprócz zawodów sportowych - mała lekcja historii i kilka zdjęć przy planszach z archiwalnymi fotografami z 1945 roku.

Wyniki zawodów

U 11

I m. - Gabriela Czyżewska (38,9 kg) - Gwardia Olsztyn

III m. - Dawid Krajewski (33,8 kg) - Gwardia Olsztyn

U13

II m. - Miłosz Chodań (59,6 kg) - Gwardia Olsztyn

II m. - Joanna Grudzińska (64,7 kg) - Gwardia Olsztyn

U15

I m. - Grzegorz Zdrada (51,4 kg) - Gwardia Olsztyn

I m. - Zdrada Monika (58,3 kg) - Gwardia Olsztyn

U18

I m. - Bartosz Sawiniec (115,8 kg) - Gwardia Olsztyn

III m. - Michał Karkotka (85,7 kg) - Gwardia Olsztyn

 

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie