Otwarty Puchar Polski Białystok 15.03.2015r

Opublikowano: 2015-03-16

Wracają z medalami Grzegorz Zdrada, Przybyłowicz Bartosz, Dondalski Piotr, Karkotka Michał

UDZIAŁ ZAWODNIKÓW TS GWARDIA W OTWARTYM  PUCHARZE  POLSKI EAST JUDO OPEN

Młodzików/czek oraz Juniorów/ek mł. U15 / U18 W turnieju brało udział 550 zawodniczek i zawodników z klubów Polski, Białorusi i Ukrainy.

W turnieju wystartowało sześciu naszych judoków :

Młodzicy -  Grzegorz Zdrada kat. wag.  50 kg, Bartosz Przybyłowicz kat. wag. 66 kg.

Juniorzy młodsi –  Piotr Dondalski kat. wag. 81 kg Michał Karkotka kat. wag. 81 kg

Przybyłowicz Szymon kat. wag. 66 kg Sokół Jakub 55 kg.

Grzesiek Zdrada  zdecydowanie poradził sobie z trudnymi zawodnikami klubów Polski, Białorusi  pokonując również starszych od siebie przeciwników. W dobrym stylu wygrał wszystkie walki zdobywając złoty medal w swojej grupie wagowej (13 zaw. w kat. wag),

Bartosz Przybyłowicz walczył bardzo dobrze, przegrał jednak walkę finałową zajmując ostatecznie drugie miejsce (8 zaw. w kat wag)

Piotr Dondalski do pierwszej walki wylosował Białorusina Kamakou Valeiy  walkę tą przegrał. Pozostałe walki wygrał w tym z silnym zawodnikiem Ukrainy Melnychuk  Konstantinem. Piotr zajął ostatecznie trzecie miejsce. (9 zaw. w kat wag)  Warto nadmienić że Piotrek przegrał jedynie walkę z mistrzem kat. wag..

Michał Karkotka do pierwszej walki wylosował reprezentanta gospodarzy  Rutkowskiego Mateusza KJ Politechniki Białostockiej wydawało się że to pomyślne losowanie jednak zawodnik okazał się świetnie przygotowany i  walkę przegrał. Michał w repasażach wygrał wszystkie walki i zdobył medal brązowy, jednocześnie potwierdził dobre przygotowanie zdobywając w tym roku drugi brązowy medal na prestiżowych zawodach.

Sokół Jakub – (10 zaw. w kat wag)      - przegrał pierwszą walkę z zawodnikiem Grodna jednak w repasażach Jakub pokonał zawodnika Białorusi i ostatecznie zajął piąte miejsce. Trzeba nadmienić że był to dobry występ Jakuba pełen zaangażowania i woli walki jednak przy tak dobrej obsadzie w  grupie zrobił wszystko co było możliwe.

Szymon Przybyłowicz  przegrana pierwsza walka – udział w zawodach

Gratulacje dla Trenera Wacława Najmowicza i zawodników biorących udział w zawodach