IJF Grand Slam Tokyo 2014 ? Kamil Kozłowski nie powalczył w Japonii

IJF Grand Slam Tokyo 2014 ? Kamil Kozłowski nie powalczył w Japonii
Opublikowano: 2014-12-07

W Tokio odbył się bardzo wysoko punktowany turniej z cyklu Grand Slam, w którym uczestniczył zawodnik olsztyńskiej Gwardii Kamil Kozłowski (90 kg). Długo na macie nie przebywał, bowiem już w pierwszej potyczce przegrał przed czasem z Ukraińcem Quedjanem Nhabaki. Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) ostatecznie nie wystartował w stolicy Japonii z powodu kontuzji.

 

Po udanym występie w Korei czekaliśmy z niecierpliwością na kolejny występ Macieja Sarnackiego, tym razem w Japonii w bardzo prestiżowym turnieju kat. Slam z udziałem najlepszych judoków świata. Niestety Gwardzista z  Olsztyna  musi zrezygnować z tego startu na skutek kontuzji. W tej sytuacji reprezentować nas będzie tylko Kamil Kozłowski (Gwardia Olsztyn) w kategorii do 90 kg.

Maciek nabawił się bolesnej kontuzji – mówi jego trener i ojciec Wojciech Sarnacki. Ponieważ diagnoza nie jest szczegółowa, podda się badaniom które wyznaczą leczenie urazu. Nie chcemy ryzykować. Maciek uzbierał już sporo punktów do kwalifikacji olimpijskich, ale przed nim jeszcze daleka droga. Musi być przede wszystkim zdrowy, by w przyszłorocznych startach skrzętnie gromadzić kapitał.

Trzymamy więc kciuki za Kamila, który jednak w kategorii 90 kg ma bardzo mocnych przeciwników. W pierwszej rundzie trafia na groźnego Ukraińca, jeśli go pokona na drodze stanie Koreańczyk.  Wszystko jest możliwe.

Grand Slam w Japonii: 10 mistrzów świata w Tokio - transmisje w FightKlubie

Małe Mistrzostwa Świata z udziałem 7 Polaków - tak będzie wyglądał turniej judo Grand Slam, który od piątku do niedzieli odbędzie się w Tokio. Transmisje codziennie o godzinie 8:00 w FightKlubie.

Do zawodów w Japonii zgłosiło się ponad 400 zawodniczek i zawodników z 65 krajów, w tym siedmioro Polaków - Ewa Konieczny -48 kg, Agata Perenc -52 kg, Aleksander Beta -66 kg, Krzysztof Wiłkomirski -73 kg, Kamil Kozłowski -90 kg, Kacper Larem -100 kg i Maciej Sarnacki +100 kg.

Obsada jest iście mistrzowska, bowiem zgłosiło się do startu aż 10 zwycięzców tegorocznych Mistrzostw Świata. W tym gronie są rzadko oglądani na tatami Grek Ilias Iliadis -90 kg, Kolumbijka Yuri Alvear -70 kg czy Kubanka Idalys Ortiz +78 kg.

W przeszłości w Jigoro Kano wygrywali dwaj Polacy - Paweł Nastula w 1992 roku i Tomasz Kowalski w 2007. Tym razem największe szanse na podium ma Maciej Sarnacki, który w tym sezonie już 4 razy był w najlepszej trójce zawodów Grand Slam i Grand Prix.

Głównymi faworytami są gospodarze, którzy wystawiają aż 56 swoich reprezentantów. Rok temu zdobyli 11 złotych, 2 srebrne i 14 brązowych medali zdecydowanie wygrywając klasyfikację drużynową. Ponadto przegrali 6 walk o trzecie miejsca, co oznacza, że łącznie o medale biło się aż 33 Japończyków. Czy podobnie będzie w tegorocznej edycji?

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie