To my Gdańskie Lwy Gdańsk 2014 Pół tysiąca małych wojowników, to robi wrażenie

Opublikowano: 2014-11-30

W gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbyła się w niedzielę (30 listopada) impreza pod nazwą "To my Gdańskie Lwy" - Turniej Mikołajkowy dzieci w judo i małym judo. Na starcie stanęło niemal 500 uczestników z około 30 klubów, w tym sekcje z Obwodu Kaliningradzkiego. Turniej przeogromny, ale dosyć sprawnie przeprowadzony. Wystąpiły też dzieci z woj. warmińsko-mazurskiego.

Gwardia Olsztyn

Olsztyńską Gwardię reprezentowały 2 zawodniczki i 7 zawodników. Dla części z nich był to pierwszy start w tak dużym turnieju. Najlepiej z naszej ekipy spisała się Gabrysia Czyżewska która zajęła I miejsce w kat. wag. 36 kg (U10). Wygrała trzy walki przed czasem i ani przez chwilę nie była zagrożona. Najdłużej trwała jej walka finałowa - około 30-40 sekund. Na uznanie zasługuje także Miłosz Chodań, który zajął II miejsce w kat. wag. 53 kg (U12) wygrywając dwie walki przed czasem oraz jedną przez waza-ari.

Nasi najmłodsi zawodnicy: Adam Mozol (2006), Mikołaj Chodań (2007) i Filip Karkotka (2007) zajęli miejsca odpowiednio: XII, IX, VII. Mimo to należą im się gratulacje dzielnej postawy, ponieważ rywalizacja w ich grupach była niezwykle zacięta. Należy także pamiętać że są to dzieci dopiero 7-8 letnie. Słowa uznania należą się także Joannie Grudzińskiej (III miejsce w kat. wag 63 kg U12) która debiutowała w zawodach judo i to od razu w takiej obsadzie.

Bardzo późnym popołudniem swoją rywalizację rozpoczęli najstarsi zawodnicy (grupa U14). Reprezentanci Gwardii Olsztyn zdobyli trzy brązowe medale. Na podium stanęli:

Grzegorz Zdrada (kat. wag. 46 kg - 9 zawodników) - wygrał dwie walki i jedna przegrał,  Jakub Draszkiewicz (42 kg - 9 zawodników)- wygrał dwie walki i jedną przegrał

Konrad Kopczyński (+81 kg - 4 zawodników wygrał jedną walkę a dwie przegrał, w tym poprzez kontuzję barku).

Ogólny dorobek reprezentacji Gwardii Olsztyn, biorąc pod uwagę silną obsadę turnieju, można uznać za zadowalający. Pełny bilans

1 złoty medal: Gabriela Czyżewska

1 srebrny medal: Miłosz Chodań

4 brązowe medale: - Joanna Grudzińska, Grzegorz Zdrada, Jaku Draszkiewicz, Konrad Kopczyński.