Medale strzelców Gwardii Olsztyn w Bydgoszczy

Medale strzelców Gwardii Olsztyn w Bydgoszczy
Opublikowano: 2014-09-26

Medale strzelców Gwardii Olsztyn w Bydgoszczy – Młodzik Kowalewicz i senior Krakowski  Maciej Kowalewicz Mistrzem Polski  Młodzików w strzelectwie (karabinek) bijąc przy tym rekord Polski. Tak więc oprócz Mistrza Polski mamy także aktualnego rekordzistę Polski.

 

Piękny sukces odniósł bardzo utalentowany strzelec TS Gwardia Olsztyn Maciej Kowalewicz, który w piątek (26 września) został w Bydgoszczy mistrzem Polski młodzików w konkurencji karabin pneumatyczny (30 strzałów). Jego seria (103,4, 96,7 99,4) dała globalny wynik 299,5 pkt, co jest nowym rekordem Polski młodzików.  Weronika Warych zajęła 4 miejsce w konkurencji pistoletu . Wcześniej wicemistrzem Polski został Wojciech Krakowski (pistolet standard 60 strzałów).

Najpierw kilka słów o starcie złotego medalisty. Maciej jest uczniem Gimnazjum 3 w Olsztynie i świetnie godzi sport z nauka. Jego kariera rozwija się doskonale. Przy takim zaangażowaniu jesteśmy przekonani o dalszych postępach i rekordach. Olsztynian wyprzedził w klasyfikacji Krystiana Kominiaka (Zawisza Bydgoszcz) – 295,7 pkt. i Wiktora Jaworskiego (Galica LOK Rzeszów) – 294,9 pkt.

W sobotę wystartowała młodziczka Gwardii Weronika Warych w  konkurencji pistolet pneumatycznym. Zajęła 4 miejsce z wynikiem 263 pkt. Do podium zabrakło 3 punktów.

Kilka dni wcześniej również w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w strzelectwie sportowym (skrócone konkurencje).  Duży sukces odnotowali zawodnicy TS Gwardii Olsztyn. Wojciech Krakowski, w konkurencji Pistolet Standard 60 strzałów zajął drugie miejsce i został wicemistrzem Polski z wynikiem 548 pkt.,  w konkurencji PPn 40 był czwarty - 376 pkt, a w konkurencji Pistolet Centralnego Zapłonu piąty -283 pkt, zdobywając zaledwie 2 punkty mniej niż od zwycięzcy. Dobry wynik osiągnął również Andrzej Jasutowicz, który w konkurencji Pistolet Sportowy z wynikiem 285 pkt zajął 8 miejsce, tracąc zaledwie jeden punkt do zwycięzcy.

GRATULACJE

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie