GP w judo - siódme miejsce Macieja Sarnackiego w Zagrzebiu

GP w judo - siódme miejsce Macieja Sarnackiego w Zagrzebiu
Opublikowano: 2014-09-15

Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) zajął siódme miejsce w kategorii +100 kg ostatniego dnia turnieju Grand Prix w Zagrzebiu. Pozostali polscy judocy odpadli w niedzielnych eliminacjach.

Maciej Sarnacki pokonał na inaugurację przez ippon Turka Feyyaza Yaziciego, a następnie przegrał przed czasem w ćwierćfinale z Węgrem Barną Borem i w walce repasażowej z Rumunem Vladutem Simionescu.

World Championships Czelabińsk 2014 – Japończyk rozwiał nadzieje Maćka Sarnackiego sobota, 30 sierpień 2014  

W Czelabińsku dobiegy końca Mistrzostwa Świata w judo. W sobotę (30 sierpnia) odbyła się rywalizacja w kategorii +100 kg, do której przystąpił Maciej Sarnacki z Gwardii Olsztyn. W sportach walki wiele zależy od losowania, a to nie było szczęśliwe. W I rundzie Maciek bez trudu wyeliminował reprezentanta Kuwejtu, ale w następnej zmierzył się z Japończykiem SHICHINOHE, z którym przegrał przed czasem.

IJF Grand Slam Tyumen 2014 – Maciej Sarnacki ma brąz i 200 punktów niedziela, 13 lipiec 2014

Maciej Sarnacki nadal walczy o punkty do rankingu światowego. Niedawno judoka Gwardii Olsztyn zajął piąte miejsce w turnieju w Ułan Bator, w tę niedzielę (13 lipca) startował w Rosji w miejscowości Tyumen. Po zwycięstwie nad Rosjaninem Vołkovem przegrał w finale grupy z Rumunem Nateą. W repasażach pokonał Holendra Meyera , a w potyczce o brąz zwyciężył błyskawicznie Niemca  Heinle. Jest podium i aż 200 punktów do rankingu światowego

IJF Grand Prix Ulaanbaatar 2014 – Maciej Sarnacki piąty w Mongolii niedziela, 06 lipiec 2014  

Kolejnym przystankiem, gdzie najlepsi na świecie judocy walczą o punkty do rankingu (to podstawa do kwalifikacji olimpijskich) jest stolica Mongolii Ułan Bator. Obsada imprezy mocna. Maciek w grupie eliminacyjnej wygrał dwie walki, ale przegrał finałową z silnym jak tur Gruzinem. Po pokonaniu w repasażach Niemca uzyskał prawo walki o 3 miejsce z Rumunem. Niestety przegrał ten pojedynek i zajął w turnieju 5 miejsce

 

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie