IV Międzynarodowy Turniej Młodzików w judo

IV Międzynarodowy Turniej Młodzików w judo
Opublikowano: 2018-04-21

W Podolsku koło Moskwy odbyła się w sobotę (21 kwietnia) impreza pod nazwą "IV Międzynarodowy Turniej Młodzików w judo" Udział w nich wzięło ponad 300 zawodników i zawodniczek z takich krajów jak: Białoruś, Mołdawia, Francja, Polska, Rosja a nawet egzotyczna Gwadelupa. Byli tez reprezentanci TS Gwardia Olsztyn. Gabriela Czyżewska i Jakub Kolos.

Oboje spisali się znakomicie. Gabriela Czyżewska zajęła 2 miejsce w kat. wag. 48 kg wygrywając w eliminacjach przed czasem trzy rywalki. Dopiero w finale uległa reprezentantce gospodarzy (także przed czasem). Jakub Kolos w pierwszej walce zwyciężył Rosjanina Szakina, następnie pokonał C. Floriana (Francja) i przegrał pojedynek o wejście do finału. Wykorzystał swoją szansę w repasażach i zwyciężył reprezentanta gospodarzy zajmując ostatecznie 3 miejsce.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu swoich podopiecznych, chociaż nie ustrzegli się błędów technicznych i przegrali po jednej walce. Ale rywale byli bardzo wymagający i aktualnie poza zasięgiem naszych reprezentantów. Turniej stał na wysokim poziomie, a organizacyjnie Rosjanie byli jak zawsze perfekcyjni. Dodatkowo uświetnili otwarcie bardzo widowiskowym pokazem walk średniowiecznych wojów posumował wyjazd trener Andrzej Grudziński

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie