Międzynarodowe zawody strzeleckie Puck 10-12.02.2017

Opublikowano: 2017-02-15

Mocno obsadzona impreza z udziałem ścisłej czołówki krajowej, także strzelców zagranicznych, szczególnie mocnych zza wschodniej granicy. Startowali również reprezentanci naszego klubu, a kilka wyników zasługuje na szczególna uwagę. Przede wszystkim potwierdził klasę Maciej Kowalewicz który  pierwszego dnia w konkurencji KPN 60 wygrał wynikiem 614 pkt.(1 klasa sportowa) W finale udokumentował dobrą formę zajmując również pierwsze miejsce - 200,9 pkt. Nazajutrz zwyciężył wynikiem 617,8 pkt. Dało mu to wejście do super finału i tu okazał się też najlepszy.

W pistolecie reprezentanci Gwardii Olsztyn również pokazali się z dobrej strony. Weronika Warych zajęła pierwszego dnia 6 miejsce wynikiem – 352 pkt., drugiego uplasowała się na 8 pozycji - 348 pkt. Niestety nie zdołała wejść do super finału. Jakub Surtel w kategorii juniorów młodszych był jedenasty - 334 pkt.. W drugim dniu zajął 13 miejsce nieco lepszym wynikiem - 338 pkt. Na zawodach startowali również  seniorzy – Andrzej Jasutowicz, Adam Jabłoński, Jakub Korzecki, Jarosław Budny, i Wojciech Krakowski.

Nieco wcześniej Maciej Kowalewicz startował na międzynarodowych zawodach w Pilznie i Monachium jako reprezentant Polski. Uzyskał na tych zawodach świetne wyniki oraz zdobył kwalifikacje na Mistrzostwa Europy które odbędą się 6-12.03.2017 r. w Maribor na Słowenii. Będzie on jedynym reprezentantem Polski w kategorii Junior.