MIĘDZYNAROD. MIST. OBW. KALININGRAD

MIĘDZYNAROD. MIST. OBW. KALININGRAD
Opublikowano: 2013-04-27

Wspaniałe walki Grzegorza i Piotra w Kaliningradzie - Trzeba wierzyć do ostatniej sekundy... Grupa młodych judoków z Gwardii Olsztyn i Zatoki Braniewo ten weekend spędziła w Kaliningradzie, gdzie uczestniczyła w bardzo mocno obsadzonym turnieju międzynarodowym dzieci i młodzików. W imprezie startowało około 200 osób z 4 krajów: Polski, Niemiec, Białorusi, Rosji.

Takie kontakty to skarb. Nie tylko fajna przygoda sportowa, ale przede wszystkim sprawdzenie swoich umiejętności

Możemy być dumni. Judocy z Olsztyna i Braniewa należeli do czołowych postaci turnieju. Informowaliśmy już w sobotę o pojedynkach, jakie stoczył olsztynianin Grzegorz Zdrada (39 kg) W eliminacjach trzy pojedynki rozstrzygnął przed czasem przez rzuty. W walce finałowej spotkał się z  zawodnikiem z Bałtijska.  Wykazał się w nim ogromną wolą walki. Bardzo wysoko przegrywając (przez wazari) wpadł w trzymanie i gdy wydawało się że jest już po herbacie udało mu się wyjść z opresji. Zachował zimną krew, wyczekał aż przeciwnik popełni jakiś błąd. I tak też się stało. Rosjanin ponownie zaatakował, a Grzegorz wykonał piękną kontrę i rzucił przeciwnika na plecy. Wielka radość bo nie często można podziwiać takie akcje.

Drugiego dnia walczyły dziewczęta i młodzicy. Mieliśmy w zespole tylko jedną amazonkę - siostrę Grzegorza - Monikę Zdradę (42 kg). Przez eliminacje także przeszła jak burza, wygrywając trzy walki w bardzo krótkim czasie. Finał zakończył się remisowo i o zwycięstwie decydował "złoty punkt". Tym razem szczęście opuściło nas na chwilę i minimalnie wygrała Rosjanka. Drugie miejsce Moniki jest jednak bardzo dobrym osiągnięciem tej zdolnej i perspektywicznej zawodniczki.

Nasze województwo było reprezentowane przez 4 młodzików (3 z Gwardii Olsztyn oraz 1 z Zatoki Braniewo)

W najlżejszej kategorii wagowej (42 kg) walczył Filip Rzońca (Gwardia Olsztyn) który także błyskawicznie rozstrzygał walki eliminacyjne na swoją korzyść. Wszystkie wygrał przez rzuty. W taki sam sposób przegrał walkę finałową ,ale wrażenie pozostawił po sobie bardzo pozytywne.

W kategorii wagowej do 66 kg reprezentował nas Michał Karkotka (Gwardia Olsztyn). Walczył ze zmiennym szczęściem, ale ostatecznie uplasował się na 3 miejscu. W eliminacjach zdecydowanie wygrał pierwszą walkę, w której wypunktował przeciwnika na 3 yuko, 1 wazari i złapał na koniec w trzymanie. Ale kolejną potyczkę przegrał przez rzut. Stanął przed szansą zdobycia brązowego medal i wykorzystał ją, zwyciężając przez yuko.

W wadze do 73 kg wystąpiło dwóch naszych reprezentantów: Piotr Dondalski (Gwardia Olsztyn) i Piotr Wieczorkiewicz (Zatoka Braniewo). W tej kategorii obowiązywał inny system rozgrywania walk - "każdy z każdym". W sumie zgłosiło się p zawodników i żeby wygrać turniej należało wygrać 4 walki. Udało się to Piotrkowi Wieczorkiewiczowi a Piotr

Dondalski przegrał tylko z... kolegą z Zatoki. Potyczka pomiędzy naszymi zawodnikami była pierwszą w tej kategorii. Szczególnie utkwił w pamięci ostatni pojedynek Piotrka Dondalskiego. Łącznie z dogrywką trwał aż 18 minut. Chwała za to że wytrzymał tak długą walkę i jeszcze zdołał ją wygrać, co dało jemu ostatecznie srebrny medal.

Udział w imprezie reprezentantów czterech krajów: Polski, Niemiec, Białorusi, Rosji uczynił ją bardzo atrakcyjną. Wystąpili zawodnicy z tak egzotycznych rejonów jak np. Tatarstan. W rozmowie z trenerem dowiedzieliśmy się że na te turniej jechał pociągiem dwie doby. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu, młodzież integrowała się ze swoimi rówieśnikami, uzyskała przyzwoite walki, nic tylko powielać takie kontakty. Na pamiątkę pozostaną nam puchary, medale i dyplomy.

 Medaliści TS GWARDIA  w Kaliningradzie

Kat wag(73 kg)  2 miejsce Piotr Dondalski - Gwardia Olsztyn

Kat wag(66 kg)  3 miejsce Michał Karkotka - Gwardia Olsztyn

Kat wag (42 kg) 2 miejsce Monika Zdrada - Gwardia Olsztyn

Kat wag (42 kg) 2 miejsce Filip Rzońca - Gwardia Olsztyn

Kat wag(39 kg)  1 miejsce Grzegorz Zdrada - Gwardia Olsztyn

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie