Zapisz się do Gwardii! Judo to nie tylko dyscyplina sportu.

Zapisz się do Gwardii! Judo to nie tylko dyscyplina sportu.
Opublikowano: 2016-10-19

Odpowiedzialność, wytrwałość, pewność siebie oraz szacunek do innych, wszystkie te cechy chcemy wpoić naszym dzieciom, a jednym ze sposobów jest judo. Jest to wyjątkowa dyscyplina, bo nie tylko ma pozytywny wpływ na ciało, ale również charakter. Dzięki lekcjom dziecko nabiera sprawności, gibkości i wzmacnia kondycję, nabiera odpowiedniej koordynacji ruchowej, zwinności, ale też uczy się pracy nad sobą w sensie psychologicznym. Podczas treningu wymagane jest posłuszeństwo i lojalność wobec nauczyciela, godne zachowanie, wzajemne wsparcie w drodze do coraz lepszych osiągnięć sportowych, a także szacunek wobec trenera i reszty zawodników. Zachowanie to przekłada się na późniejsze relacje z innymi ludźmi.

Judo to też dyscyplina olimpijska. Warto wspomnieć, że w tegorocznych igrzyskach w Rio w kategorii wagowej +100 kg Polskę reprezentował Maciej Sarnacki, zawodnik klubu Gwardia Olsztyn. W judo występuje 6 stopni szkoleniowych (kyu). Zaczyna się od pasa białego, a by osiągnąć wyższe stopnie zaawansowania, należy zdać egzaminy. Podczas walk ćwiczebnych, zwanych randori, adepci  uczą się szybko reagować na zagrożenie oraz tego, że najbardziej liczy się wysiłek i czas, jaki włożą w trening, a także tego, jak ich ukształtuje. Wygrywanie wcale nie jest najważniejsze. Zawodnicy wiedzą, że jeśli chcą osiągać najlepsze  wyniki, muszą regularnie pojawiać się na zajęciach i stosować się do instrukcji trenera.

Pewność siebie zapewni judo

Judo to coś więcej niż sztuka walki. Dyscyplina ta nie tylko kształtuje ciało, ale również charakter. Dlatego, jeśli chcesz, aby twoje dziecko nauczyło się szacunku, zapisz je na lekcje judo.

Zapraszamy do klubu judo Gwardia Olsztyn!

Treningi odbywają

się we wtorki i czwartki w godz. 17.00 - 18.00 w dawnej sali Gwardii przy al. Piłsudskiego 5

(wejscie od ul. Kopernika). Trener prowadzący: Ferdynand Stelmach tel. 603 795 076

www.gwardiaolsztyn.pl  Gwardia Olsztyn

 

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie