Ceremonia otwarcia XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2.05.2016

Ceremonia otwarcia XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2.05.2016
Opublikowano: 2016-05-03

W poniedziałek (2 maja) w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii odbyła się ceremonia otwarcia XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Piękna uroczystość przy pełnej widowni zawierała wszystkie najważniejsze elementy rytuału Igrzysk, co w połączeniu z ciekawa częścią artystyczną stanowiło efektowny program, który naprawdę mógł się podobać.

 

Prowadzący ceremonię Tomasz Szeremata Z TVP 3 Olsztyn powitał zaproszonych gości m. in. podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ryszarda Szustera oraz parlamentarzystów z Warmii i Mazur: Annę Wasilewską, Bogusławę Orzechowska i Pawła Papke, a także wszystkich uczestników imprezy: zawodników, trenerów, opiekunów i rodziców. Po ceremonii powitania  olsztyńscy sportowcy: Iga Kowalczyk gimnastyczka UKS SMS Olsztyn i judoka Gwardii Piotr Dondalski dostąpili zaszczytu wciągnięcia biało-czerwonej flagi na maszt, a towarzyszyło temu odśpiewanie a capella przez chór II Liceum Ogólnokształcącego hymnu narodowego. Przez sale Filharmonii przeszły ze sztandarami delegaci wszystkich reprezentacji województw – uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W asyście gimnastyczek UKS SMS ustawili na estradzie. Była to namiastka tak lubianej przez wszystkich defilady Igrzysk.

Głos zabrał marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który podziękował Ministerstwu Sportu i Turystyki za przyznanie naszemu regionowi tak pięknej imprezy, Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu za przygotowanie zawodów oraz samorządom lokalnym, bowiem rywalizacja przebiegać będzie w dziesięciu miastach województwa. Władze każdego z nich zgodziły się przyjąć młodych sportowców i stworzyć im jak najlepsze warunki startu i pobytu. Zapewniły też dodatkowo program imprez towarzyszących, by młodzież w trakcie pobytu na Warmii i Mazurach mogła poznać najciekawsze miejsca i miło spędzić czas.

Ryszard Szuster w imieniu Ministerstwa Sportu podziękował gospodarzom za wysiłek organizacyjny, wyraził też przekonanie, że wszyscy uczestnicy będą się czuć na Warmii i Mazurach znakomicie. Podobnie jak Marszałek życzył wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników, nie omieszkał też wspomnieć, że niebawem odbędą się dorosłe Igrzyskach Olimpijskie i za kilka lat trzon reprezentacji stanowić będzie młodzież, która teraz gości w Olsztynie i innych miejscowościach województwa.

Następnie wygłosił tradycyjną formułę, która oficjalnie otworzyła XII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach halowych.

Na scenie pojawił się kwartet wybitnych olsztyńskich sportowców ” Urszula Styranka-Szubzda, Małgorzata Birbach- Kowalewicz, Ryszard Szparak i Tomasz Rumszewicz. W dłoniach trzymali flagę z pięcioma kołami , którą wciągnięto na maszt a towarzyszył temu hymn olimpijski. Ślubowanie w imieniu sportowców złożyli: Iga Kowalczyk i Piotr Dondalski, a w imieniu sędziów Andrzej Olszewski z sekcji zapaśniczej Budowlanych Olsztyn.

Jedenastu olsztyńskich zawodników naszego klubu: Malzacka Zuzanna, Hanowska Anna, Rzepnicka Oliwia. Kotlewski Michał, Dondalski Piotr, Karkotka Michał, Sokół Jakub, Przybyłowicz Bartosz, Przybyłowicz Szymon, Sobieraj Maciej, Zubalski Mateusz  zapaliło w sposób symboliczny znicz, który wirtualnie zapłonął na wielkim ekranie. Część oficjalną zakończył znany teledysk opiewający piękno natury Warmii i Mazur, który stał się oficjalnym hymnem XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

W części artystycznej odbyły się pokazy sportowe gimnastyczek Szkoły Mistrzostwa Sportowego, oraz występy artystyczne: chóru II LO oraz zespołu tańca prowadzonego przez Katarzynę Stocką

 

 

 

 

 

 

 

 

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie