OSIĄGNIĘCIA - SENIORZY, JUNIORZY, MŁODZICY, DZIECI - 2015

Sprawozdanie merytoryczne sekcji judo – rok 2015.

Udział zawodników i zawodniczek sekcji judo T.S. „Gwardia” Olsztyn w turniejach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych w roku 2015:

  1. Otwarte Noworoczne Mistrzostwa Szczytna w judo – Szczytno – 18.01.2015 r.

      I m. - Adam Mozol (24 kg)

      I m. - Filip Karkotka (31 kg)

  1. Mistrzostwa Regionu Pomorskiego juniorów młodszych i młodzików w judo – Gdańsk – 14.02.2015 r.

Juniorzy młodsi:

III m. - Michał Karkotka (81 kg – II kl. sport.

V m. - Michał Kotlewski (66 kg) – III kl sport.

VII m. - Szymon Przybyłowicz (66 kg) – III kl. sport.

IX m. - Piotr Dondalski (81 kg) – III kl sport.

Młodzicy/czki:

I m. - Bartosz Przybyłowicz (66 kg) – II kl. sport.

II m. - Grzegorz Zdrada (50 kg) – III kl. sport.

III m. - Monika Zdrada (48 kg) – III kl. sport.

V m. - Anna Hanowska (57 kg) – III kl. s port.

VII m. - Jakub Butkiewicz (55 kg) – b/kl.

  1. Puchar Świata (European Open) – Warszawa – 01.03.2015 r.

I m. - Maciej Sarnacki (+100 kg) – MM klasa sport.

Udział - Kamil Kozłowski (90 kg)

  1. Puchar Polski Seniorów – Luboń – 07.03.2015 r.

V m. - Kamil Kozłowski (90 kg) – I kl. sport.

udział - Karol Ursel (90 kg)

  1. Otwarte Mistrzostwa Gdyni młodzików i dzieci w judo – Gdynia, 07.03.2015 r.

II m. - Gabriela Czyżewska

V m. - Adam Mozol (24 kg)

V m. - Filip Karkotka (31 kg)

udział – Jakub Kolos

  1. East Judo Open  (Otwarty Puchar Polski) – Białystok – 14.03.2015 r.

Młodzicy (2001-2002):

I m. - Grzegorz Zdrada (50 kg)

II m. - Bartosz Przybyłowicz (66 kg)

Juniorzy młodsi (1998-2000):

III m. - Piotr Dondalski (81 kg)

III m. - Michał Karkotka (81 kg)

V m. - Jakub Sokół (55 kg)

udział: Szymon Przybyłowicz

  1. Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy młodzików i dzieci w judo – Bydgoszcz – 21.03.2015 r.

Dzieci (2004-2005, 2006-2007):

I m. - Gabriela Czyżewska (41 kg) - 2005

III m. - Adam Mozol (26 kg) - 2006

V  m. -  Dawid Krajewski (32 kg) - 2005

VII m. - Filip Karkotka (32 kg) - 2007

VII m. - Jakub Kolos (32 kg) - 2004

udział: Maksymilian Strauss (27 kg) - 2006

Młodzicy (2001-2002):

II m. - Konrad Kopczyński (+81 kg)

III m. - Jakub Butkiewicz (55 kg)

  1. Puchar Polski Młodzików i Młodziczek – Suchy Las – 28.03.2015 r.

II m. -  Bartosz Przybyłowicz (66 kg) – II kl. sport.

III m. - Monika Zdrada (57 kg) – II kl. sport.

Udział – Grzegorz Zdrada (50 kg)

  1. Puchar Polski Juniorów młodszych – Suchy Las – 29.03.2015 r.

      II m. - Bartosz Sawiniec (+90 kg) – I kl. sport.

      IX m. - Michał Karkotka (81 kg) – III kl. sport.

      udział: Piotr Dondalski (81 kg)

  1. Grand Prix Turcji – Samsun (TUR) – 29.03.2015 r.

XVI m. - Maciej Sarnacki (+100 kg)

  1. Pokazowy Turniej Judo – Expo Arena Ostróda – 12.04.2015 r.

      I m. - Gabriela Czyżewska  (36 kg) –  2005

      I m. - Filip Karkotka  (32 kg) – 2007

      I m. - Mikołaj Chodań (29 kg) – 2007

      I m. - Joanna Grudzińska (63 kg) – 2004

      I m. - Adam Mozol (28 kg) – 2006

      I m. - Dawid Krajewski (32 kg) – 2005

      I m. - Maksymilian Strauss (32 kg) – 2006

      I m. - Jakub Kolos (30 kg) – 2004

  1. Puchar Polski juniorów młodszych – Suchy Las – 18.04.2015 r.

      II m. - Bartosz Sawiniec (+90 kg) – I kl. sport.

      Udział: Michał Karkotka (81 kg), Piotr Dondalski (81 kg), Bartosz Przybyłowicz (66 kg)

  1. Mistrzostwa Polski Seniorów – Kielce – 25.04.2015 r.

I m.     - Maciej Sarnacki (+100 kg)

VII m. - Kamil Kozłowski (90 kg)

Udział - Karol Ursel (90 kg)

V m.   - T.S. „Gwardia” Olsztyn w klasyfikacji medalowej mężczyzn.

VIII m. - T.S. „Gwardia” Olsztyn w klasyfikacji punktowej mężczyzn.

14.  Ogólnopolskie Otwarte Mistrzostwa Elbląga dzieci i młodzików w judo – Memoriał Czesława   Misiuka -  Elbląg - 25.04.2015 r.

       Dzieci (chłopcy 2005 i młodsi):

       II m. - Adam Mozol (27 kg) 

       VII m. - Adam Szulich (30 kg)

       VII m. - Filip Karkotka (33 kg)

       Dzieci (chłopcy 2003-2004):

       III m. - Rafał Kotlewski (42 kg)   

       IV m. - Miłosz Chodań (60 kg)

       udział: Jakub Kolos (30 kg)

       Dzieci (dziewczęta 2003 i młodsze):

       II m. - Gabriela Czyżewska (41 kg)

       Młodzicy (2001-2002):

       I m. - Grzegorz Zdrada (50 kg)

       III m. - Jakub Draszkiewicz (42 kg)

       III m. - Jakub Butkiewicz (55 kg)

       VII m. - Artur Szulich (55 kg)

       W klasyfikacji drużynowej „Gwardia” Olsztyn zajęła 10 miejsce. W zawodach udział wzięło 

       345 zawodników i zawodniczek z 33 klubów północnej i północno – wschodniej Polski.

15. Mistrzostwa Polski Młodzieży w judo – Kąty Wrocławskie – 09.05.2015 r.

II m. - Kacper Witkowski (+100 kg) – M. kl. sport.  

VII m. - Karol Ursel (90 kg) – II kl. sport.

 16. Turniej Międzynarodowy dzieci, młodzików i juniorów młodszych - „Tegel Cup” – Berlin   (GER) – 09-10.05.2015 r.

       I m.  - Gabriela Czyżewska – U11 (38,9 kg)

       I m. - Monika Zdrada – U15 (58,3 kg)

       I m.  - Grzegorz Zdrada – U15 (51,4 kg)

       I m.  - Bartosz Sawiniec – U18 (115,8 kg)

       II m. - Joanna Grudzińska – U13 (64,7 kg)

       II m. - Miłosz Chodań – U13 (59,6 kg)

       III m. - Dawid Krajewski – U11 (33,8 kg)

       III m. - Michał Karkotka – U18 (85,7 kg)

       V m. - Mikołaj Chodań – U11 (31,7 kg) (26 kg)

       IX m. - Adam Mozol – U11 (28,3 kg)

       udział: Maksymilian Strauss - U11 (33,8 kg), Martyna Topka – U15 (58,3 kg).

       17. Eliminacje Regionalne do OOM (MP jun. mł) – Jezierzyce – 16.05.2015 r.

      II m. - Bartosz Sawiniec (+90 kg) - kwalifikacja

      V m. - Michał Kotlewski (60 kg) – kwalifikacja

      V m. - Piotr Dondalski (81 kg) – kwalifikacja

      V m. - Zuzanna Melzacka (63 kg) – rezerwowa

      VII m.- Michał Karkotka (81 kg)

      IX m. - Mateusz Zubalski (55 kg)

      IX m. - Jakub Sokół (55 kg)

      IX m. - Kacper Domasiewicz (60 kg)

18. Dzień Dziecka na sportowo – Olsztyn – 30.05.2015 r.

       I m. - Adam Mozol (2006) – 27 kg

       I m. - Mikołaj Chodań (2007) – 32 kg

       II m. - Igor Dublanka (2007) – 22 kg

       II m. - Filip Karkotka (2007) – 32 kg

       III m. - Maksymilian Strauss (2006) – 33 kg

       III m. - Adam Szulich (2005) – 30 kg

19.  X. Otwarte Mistrzostwa Płocka w judo – Płock – 06.06.2015 r.

Dzieci (2003-2007):

II m. - Gabriela Czyżewska (2005) – 39 kg

II m. - Joanna Grudzińska (2004) – pow. 57 kg

IV m. Miłosz Chodań (2003) – pow. 57 kg

VII m. - Adam Mozol (2006) – 27 kg

IX m. - Mikołaj Chodań (2007) – 30 kg

udział: Maksymilian Strauss (33 kg), Filip Karkotka (33 kg)

juniorzy młodsi/juniorki młodsze (1998-2000):

I m. - Zuzanna Melzacka (63 kg)

III m. - Oliwia Rzepnicka (57 kg)

III m. - Michał Karkotka (+73 kg)

V m. - Kacper Domasiewicz (60 kg)

VII m. - Maciej Sobieraj (+73 kg)

juniorzy (1995-1997):

III m. - Piotr Krajewski (66 kg)

20.  IV. Otwarty Puchar Polski Masters – Płock – 06.06.2015 r.

   I m. - Marek Jabłoński (81 kg) – grupa wiekowa: M5

  II m. - Marek Chodań (100 kg) – grupa wiekowa: M2

  II m. - Jacek Staruch (100 kg) – grupa wiekowa M4

 III m. - Adam Karkotka (81 kg) – grupa wiekowa M3

 III m. - Robert Karkotka (81 kg) – grupa wiekowa M4

 III m. - Jakub Tomaszewski (90 kg) – grupa wiekowa: M1

21. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)    Luboń, 20.06.2015 r.

II m. - Bartosz Sawiniec (+90 kg) -  I kl. sport.

IX m. - Piotr Dondalski (81 kg) – III kl. sport

udział: Michał Kotlewski (60 kg).

22. Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych – Luboń, 20.06.2015 r.

I m. - Paweł Krajewski (90 kg)

23.  XIX. Międzynarodowy Ostródzki Turniej Judo – Ostróda - 20.06.2015 r.

Dzieci (2004-2007) :

 I m. - Jakub Kolos (30 kg) – 2004

 I m. - Adam Mozol (27 kg) – 2006

 I m. - Filip Karkotka (33 kg) - 2007

II m. - Dawid Krajewski (36 kg) – 2005

II m. - Maksymilian Strauss (33 kg) – 2006

II m. - Igor Dublanka (27 kg) – 2007

III m. - Joanna Grudzińska (+45 kg) - 2004

III m. - Piotr Marciniak (40 kg) – 2005

III m. - Adam Szulich (30 kg) - 2005

24.  I. Igrzyska Europejskie (Mistrzostwa Europy) – Baku 2015, Baku (AZE) – 27.06.2015 r.

IX m. - Maciej Sarnacki (+100 kg)

25.  Grand Slam IJF (Wielki Szlem) – Tyumen (RUS) – 19.07.2015 r.

III m. - Maciej Sarnacki (+100 kg) – klasa sport. MM

26. Mistrzostwa Świata seniorów – Astana (KAZ) – 29.08.2015 r.

Udział – Maciej Sarnacki (+100 kg)

27. Otwarty Puchar Polski juniorów – Sochaczew – 05.09.2015 r.

III m. - Bartosz Sawiniec (+100 kg) – I kl. sport.

Udział – Piotr Krajewski (66 kg)

28. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polskiej Federacji Sportu „Gwardia” - Bydgoszcz –   05.09.2015 r.

  Młodzicy:

 I m. - Monika Zdrada (52 kg)

 I m. - Bartosz Przybyłowicz (66 kg)

 udział: Grzegorz Zdrada (50 kg)

Juniorzy młodsi:

 III m. - Piotr Dondalski (81 kg)

 III m. - Michał Karkotka (81 kg)

udział: Szymon Przybyłowicz (60 kg)

29. Otwarte Mistrzostwa Olsztyna młodzików i dzieci w judo - VIII Memoriał Józefa Matrackiego.  Olsztyn, 19.09.2015 r.

Młodzicy/młodziczki U14 (2001-2002):

II m. - Anna Hanowska (57 kg)

II m. - Grzegorz Zdrada (50 kg)

III m. - Martyna Topka (57 kg)

III m. - Konrad Kopczyński (+81 kg)

VII m. - Jakub Butkiewicz (60 kg)

VII m. - Artur Szulich (60 kg)

Dzieci starsze (2003-2004):

 I m. - Gabriela Czyżewska (37 kg) - 2005

II m. - Jakub Kolos (32 kg)

III m. - Joanna Grudzińska (+58 kg)

Dzieci młodsze (2005-2006)

III m. - Adam Mozol (28 kg)

III m. - Dawid Krajewski (35 kg)

V m. - Maksymilian Strauss (35 kg)

V m. - Piotr Marciniak (46 kg)

VII m. - Mikołaj Chodań (31 kg)

VII m. - Filip Karkotka (35 kg)

30.  Otwarte Mistrzostwa Województwa juniorów młodszych,Olsztyn 19.09.2015 r.

Juniorzy młodsi U17 (1998-2000):

    I m. - Piotr Dondalski (81 kg)

    I m. - Bartosz Sawiniec (+81 kg)

   II m. - Michał Karkotka (73 kg)

   II m. - Michał Kotlewski (66 kg)

  V m. - Jakub Sokół (55 kg)

  V m. - Mateusz Zubalski (55 kg)

  V m. - Błażej Raszyński (55 kg)

  V m. - Kacper Domasiewicz (73 kg)

VII m. - Szymon Przybyłowicz (66 kg)

31. Warsaw Open 2015 – Otwarty Puchar Polski – Warszawa, 26-27.09.2015 r.

IX m. - Piotr Dondalski (81 kg – U17M)

udział: Bartosz Sawiniec (+100 kg – U20M), Michał Karkotka (81 kg – U17M)

32. Grand Prix Uzbekistanu seniorów – Taszkient (UZB) – 03.10.2015 r.

VII m. - Maciej Sarnacki (+100 kg)

33. Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek – Bochnia – 03-04.10.2015 r.

  III m. - Monika Zdrada (63 kg) – II kl. sport.

   V m. - Bartosz Przybyłowicz (66 kg)

 udział -  Grzegorz Zdrada (50 kg)

34. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters – Sobótka k. Wrocławia – 17.10.2015 r.

I m. - Jacek Staruch (100 kg) – M5

II m. - Marek Jabłoński (81 kg) – M4

V m. - Marek Chodań (100 kg) – M2

VIII m. - Adam Karkotka (81 kg) – M3

VIII m. - Jakub Tomaszewski (90 kg) - M1

35. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) – Koszalin – 24.10.2015 r.

II m. - Bartosz Przybyłowicz (66 kg)

III m. - Zuzanna Kania (48 kg)

III m. - Anna Hanowska (57 kg)

III m. - Monika Zdrada (63 kg)

III m. - Konrad Kopczyński (+81 kg)

V m. - Grzegorz Zdrada (55 kg)

36. Małe Warsaw Open dzieci – Warszawa – 24.10.2015 r.

I m. - Gabriela Czyżewska (38 kg)

udział - Maksymilian Strauss (36 kg)

37. Otwarte Mistrzostwa miasta Marki w judo dzieci – Marki k. Warszawy – 25.10.2015 r.

III m. - Mikołaj Chodań (32 kg)

VIII m. - Adam Mozol (28 kg)

VIII m. - Filip Karkotka (35 kg)

38. Grand Slam seniorów – Abu Dhabi (ZEA) – 01.11.2015 r.

V m.- Maciej Sarnacki (+100 kg)

39.  Judo Baltic Cup – Otwarty Puchar Polski – Gdynia – 14-15.11.2015 r.

Dzieci U12 (2004-2005):

  II m. -  Gabriela Czyżewska (42 kg)

  II m. - Joanna Grudzińska (+46 kg)

  udział – Jakub Kolos (33 kg)

Juniorzy młodsi (U17):

III m. - Michał Karkotka (81 kg)

VII m. - Piotr Dondalski (81 kg)

40. Turniej Mikołajkowy dla dzieci „VI. Tomita Cup” – Elbląg – 05.12.2015 r.

Dzieci (2006-2007):

II m. - Adam Mozol (31 kg)

II m. - Filip Karkotka (35 kg)

III m. - Mikołaj Chodań (33 kg)

V m. - Maksymilian Strauss (35 kg)

 41. Mikołajkowe mistrzostwa Olsztyna dzieci – Olsztyn – 06.12.2015 r.

Dzieci (2003-2004):

  I m. - Jakub Kolos (33 kg)

  I m. - Rafał Kotlewski (60 kg)

 II m. - Miłosz Chodań (60 kg)

 III m – Joanna Grudzińska (+46 kg)

Dzieci (2005-2006):

  I m. - Gabriela Czyżewska (43 kg)

  I m. - Mikołaj Chodań (32 kg)

  I m. - Dawid Krajewski (36 kg)

 II m. - Adam Mozol (32 kg)

Dzieci (2007-2008):

 II m. - Filip Karkotka (35 kg)

Turniej Pierwszego Kroku w judo:

  I m. - Natalia Sarnacka (19 kg) – 2007

  I m. - Michał Szukiewicz (20 kg) – 2008

  I m. - Ryszard Kuprian (32 kg) - 2009

  I m. - Filip Zając (43 kg) – 2007

 II m. - Julia Leńska (19 kg) – 2009

 II m. - Tymoteusz Stelmach (23 kg) - 2010

 II m. - Grzegorz Zelwer (40 kg) – 2004

 II m. - Antoni Zapadka (28 kg) – 2008 (Iława)

III m. - Piotr Wysocki (22 kg) - 2009

III m. - Jan Cydzik (28 kg) – 2008

III m. - Hubert Cymański (40 kg) – 2004 (Iława)

Maciej Sarnacki na dzień 21.12.2015 r. zajmuje 17 miejsce w rankingu IJF (Międzynarodowa Federacja Judo).

W rankingu olimpijskim Maciej Sarnacki zajmuje 16 miejsce (*13 miejsce) - kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Rio 2016.

* - z każdego kraju kwalifikację otrzyma tylko jeden zawodnik.

  Sporządził:  Andrzej Grudziński

 

Media społecznościowe

Wsparcie